Definice:

     Univerzální válečník je člověk, bojovník, který ověřil své schopnosti a dovednosti tím nejdrsnějším způsobem. Člověk, který projevil schopnosti samostatného uvažování a rozhodování pod obrovským psychickým a fyzickým tlakem. Člověk, který disponuje řadou dovedností, jako je fyzická zdatnost a obratnost na vysoké úrovni, střelba pod stresem, bojové plavání, práce ve výškách, medik, týmové myšlení. Univerzální válečník je ale především člověk, který si věří, a vy můžete věřit v jeho schopnosti.

Myšlenka první

První myšlenka, vytvoření systému, autority, která by zaručovala kvalitu lidí, vznikla při hledání vhodných bezpečnostních pracovníků do krizových destinací. Mateřská společnost Agentura, SE vypsala výběrové řízení na post pracovníků bezpečnosti do krizové země s očekáváním CV. Po 30 dnech práce a ověřování jednotlivých CV jsme dospěli k závěru, že téměř 90% žadatelů ve svých životopisech lže, nebo, přesto že disponují certifikáty výcvikových firem, nebo Britských certifikačních autorit, nic ve skutečnosti neumí. Na tomto prvotním základě vznikl kurz Univerzální válečník-96hodin, který měl oddělit zrno od plev a  prověřit skutečnou kvalitu pracovníka bezpečnosti. Přišel čas něco změnit. My chceme garantovat, že člověk, který absolvuje tento kurz má skutečné kvality a ne pouze kvalitní papír.

Myšlenka druhá

Řada podnikatelů, zaměstnavatelů pracovníků bezpečnosti a to zejména osobních strážců, nebo jiných vysoce specializovaných odborností v oblasti bezpečnosti, nemá absolutní šanci zjistit, jestli najímají správného člověka. Jestli sběratel certifikátů, který se uchází o práci je skutečným odborníkem nebo pouze teoretikem. Univerzální válečník 96 hodin je takový kurz, který zjednoduší výběr. Pokud podnikatel bude po zájemci o práci požadovat certifikát z tohoto kurzu, může si pravost ihned na těchto stránkách ověřit, jestli je  platný a v neposlední řadě bude mít jistotu, že před ním sedí ten správný člověk, kterého hledá.

Myšlenka třetí

Společenství, komunita, rodina. Ne každý měl v životě šanci pracovat v týmu speciálních jednotek a ne každý zažil alespoň vojnu. Věříme ale, že to někde v lidech je, že není mladá generace tak zkažená, jak se říká. Věříme, že každý chlap v sobě nosí touhu něco dokázat, někam patřit a být součástí něčeho výjimečného. Věříme, že hrdost, kterou cítíme, když naši hokejisté vyhrají MS, dokáže přebít jen ještě větší zážitek. Zážitek z osobního vítězství sám nad sebou. Sám překonat hranice, kam jsem neměl možnost se nikdy podívat. Věřte, že na konci zažijete euforický pocit, který nic nenahradí. Budete někam patřit, k partě chlapů, kteří mají stejné schopnosti. Proto Univerzální válečník není jen kurz. Je to tým, který se bude dále tvořit, setkávat, pomáhat si, bude-li to potřeba. Na závěr každého kurzu budou zváni všichni Válečníci, aby pogratulovali novým a společně oslavili jejich vstup do velké rodiny. Čtyřikrát v roce budeme realizovat odborný kurz pro Válečníky zdarma, tím budeme udržovat stálou úroveň každého Válečníka. Chceme, aby insignie Válečníka nosil absolvent s hrdostí a to právem, protože něco dokázal. Dokázal něco, co není zadarmo a samozřejmostí. Dokázal zvítězit sám nad sebou.